Chyba już wszyscy czujemy, że poprzednia sonda dotycząca skateparków znudziła się i przyszedł czas odpalić nową, którą już widzicie po prawej stronie od tekstu, który czytacie 🙂 Zanim jednak przejdziemy do nowego tematu (który bankowo nie przejdzie bez echa) chciałbym żebyśmy podsumowali zagadnienie ubiegłej sondy, w której hipotetycznie daliśmy Wam możliwość wyboru producenta skateparków, który zbudowałby taki obiekt w Waszej miejscowości. Oczywiście fajnie by było gdyby taka sytuacja się wydarzyła i szczerze Wam tego życzymy, ale bądźmy realistami, od tego są przetargi…
Sondzie z pewnością można było zarzucić to, że sugerowała jedynie 3 producentów: Techramps, skateparki.pl i Altramps. Dodatkowo można było udzielić odpowiedzi „inny”, która w sumie nie zdobyła zbyt dużego posłuchu (12%, 36 głosów) co sugeruje że albo olaliście temat, albo faktycznie podsunięte odpowiedzi były wystarczające. Z drugiej strony na nasze usprawiedliwienie sprawy, darowaliśmy sobie producentów, którzy zajmują się skateparkami dorywczo, lub zwietrzyli w ich produkcji niezły interes i na granicy przekrętu wygrywają przetargi i budują buble. Zresztą nie chcieliśmy nawet im robić promocji ani niepotrzebnie mieszać. Natomiast zagraniczni producenci, którzy budują najlepsze obiekty na świecie są raczej poza naszym zasięgiem finansowym (z własnego doświadczenia wiem, że za sam projekt liczą sobie jak za zbudowanie małego skateparku w PL).
Pozostały zatem firmy Techramps, skateparki.pl i Altramps. Dwie pierwsze w naszej sondzie w zasadzie wypadły ex aequo, minimalnie skateparki.pl wyprzedził Techramps 38%, 113 głosów 9% i 116 głosów. To zdecydowani liderzy w produkcji skateparków w Polsce (i nie tylko), którzy mogą się pochwalić największą ilością zbudowanych obiektów. Dogłębnego analizowania tych dwóch firm się nie podejmiemy, niemniej jednak warto zaznaczyć, że obie firmy przeszły podobną drogę w budowie skateparków, od drewnianych i drewniano metalowych po najbardziej obecnie porządane – betonowe, z tym że skateparki.pl zaczęły przygodę z tą branżą nieco wcześniej, bo już w 1995 roku. Najmłodsza z tych wszystkich firm – Altramps (11%, 33 głosy) prowadzona jest przez deskorolkowców, ma doświadczenie w różnych typach konstrukcji i może się już pochwalić wieloma naprawdę dobrymi skateparkami, a wszystko co najlepsze z pewnością jeszcze przed nimi.
Na koniec zostawiliśmy sobie „wisienkę na torcie”, czyli temat nowej ankiety, w której pytamy Was o Wasz stosunek do wprowadzenia skateboardingu na igrzyska olimpijskie. Zagadnienie od pewnego czasu jest coraz bardziej aktualne, a niedawno przypomniał o nim Tony Hawk, który w rozmowie z Larry Kingiem (oglądają go miliony telewidzów na całym świecie) powiedział, że wierzy iż jazda na deskorolce będzie wprowadzona jako konkurencja olimpijska na Igrzyskach w 2020 roku. No to jak będzie z tą deskorolką na olimpiadzie?